Hedelius R80K-2300
Tillverkningsår
Plats
Tyskland Tyskland
CNC fräsmaskin Hedelius R80K-2300
more Images
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
CNC fräsmaskin
Tillverkare:
Hedelius
Modell:
R80K-2300
Tillverkningsår:
2009
Skick:
färdig att användas (begagnad)
Pris och plats
Plats:
Deutschland Tyskland
Referensnummer:
INNO31276
Uppdatering:
senast den 24.04.2026
Beskrivning
Rörelse X/Y/Z: 2300mm/800mm/600mm, bordstorlek X/Y: 1400mm/750mm, rundbordstorlek X/Y: 800mm/630mm, spindelhastighet: 12000 varv/min, verktygsplatser: 30, verktygsfäste: SK40, kylvätsketryck: 20 bar, matning: 30 m/min, rapid: 40 m/min. Maskindimensioner X/Y/Z: ca 6200mm/3700mm/3600mm, vikt: ca 16000kg, styrsystem: Heidenhain iTNC 530, styrtimmar: 63330h, maskintimmar: 61892h, drifttimmar: 28295h. Inklusive IKZ, 3D-mätprob, spåntransportör och positioneringssystem. Dokumentation finns. Besiktning på plats är möjlig.