Värme- / kylningsbar rostfri behållare
Inox Behälter GmbH

VB plus moms
4 450 €
Skick
Ny
Plats
Delmenhorst Tyskland
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
Värme- / kylningsbar rostfri behållare Inox Behälter GmbH
more Images
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH
Inox Behälter GmbH

Uppgifter om maskinen

Pris och plats

VB plus moms
4 450 €
Plats:
Steller Straße 65, 27755 Delmenhorst, Deutschland Tyskland
Ringa

Tekniska detaljer

Tankkapacitet:
437 l
Väggmaterial:
rostfritt stål

Erbjudandets detaljer

Annons-ID:
A226-20632
Referensnummer:
10910
Uppdatering:
senast den 26.08.2026

Beskrivning

Oanvänd, isolerad behållare i rostfritt stål, lämplig för uppvärmning/kylning

Artikelnummer: 10910

Volym: Cirka 437 liter
Material: 1.4404 rostfritt stål V4A
Yta: Inuti IIId, utsidan satinfinish
Svetsfogar i behållaren betsade, passiverade och borstade
Drifttryck: ATM
Drifttryck för termoplattor: Max 1,8 bar
-Stående konstruktion på tre fötter
-Övre botten: 1/2 fällbart lock, 1/2 fastskruvat, med spännhandtag (kan låsas i öppet läge)
-Galler under det fällbara locket som skydd mot klumpar, fastskruvat, avtagbart
-1 st termoplatta på cylindern, in-/utloppsstuts 3/4", drifttryck max 1,8 bar
-1 st termoplatta på botten, in-/utloppsstuts 3/4", drifttryck max 1,8 bar
-Isolering t=30 mm stenull för cylinder och botten, svetsad isoleringsmantel i rostfritt stål 1.4301
-Botten: Konisk botten med centralt utlopp och framåtdraget rör DN50 enligt DIN11851
-Utloppskran kulventil DN50 enligt DIN11851, tätning EPDM/PTFE
-Omrörningsfläns på den övre botten

Behållarens mått:

Ytterdiameter: 650 mm
Cylindrisk höjd: 1300 mm
Total bredd: 750 mm
Total längd: 850 mm
Total höjd: 1930 mm

Material:

Inuti: 1.4404 / AISI 316
Utsida: 1.4404 / AISI 316

Utrustning:
Nwodpfjzwmr Eox Agmok

Diameter utlopp: DN50
Avstånd från utlopp till botten: 110 mm
Höjd på fötter: 330 mm
Typskylt: ja

Omrörare:
Varvtalsreglerbar propelleromrörare för tunna vätskor
Typ: SRT8-1500-Vari
Tillverkare: Schwarzer Rührtechnik GmbH
Effekt: 0,75 kW
Varvtal: 1410 rpm (steglöst reglerbart)
Spänning: 3-fas 400 V

-Massiv omrörningsaxel fäst på omrörningsmotorn, ej avtagbar
-Omrörningsaxeln balanserad för jämn gång i varvtalsområdet
-1 st 3-bladig blandarpropeller Ø 138 mm i änden av omrörningsaxeln
Blandarpropellern är gjord av rostfritt stål, högblankpolerad
-Rostfritt stålfläns, tätningsring V-ring, EPDM
-Motor svävande monterad på neopren gummimetallbuffertar

Steglös varvtalsreglering
för omrörningsmotorn via en kompakt, på motorn monterad frekvensomriktare, tillverkare Getriebebau NORD.
Inklusive potentiometer.
Förprogrammerad för omrörningsdrift.
Driftspänning 3-fas 400 V

Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.

Leverantör

Registrerad sedan: 2016

200 Annonser online

Ringa

Skicka förfrågan

Markus 
Tyskland
Österrike
Schweiz
Förenta staterna
Förenade kungariket
Frankrike
Belgien
Spanien
Mexiko
Italien
Nederländerna
Polen
Ryska federationen
Vitryssland (Belarus)
Ukraina
Estland
Turkiet
Nya Zeeland
Irland
Tjeckien
Danmark
Finland
Sverige
Norge
Luxemburg
Grekland
Litauen
Lettland
Island
Portugal
Brasilien
Venezuela
Argentina
Ungern
Slovakien
Rumänien
Moldavien
Slovenien
Serbien
Montenegro
Albanien
Kroatien
Bulgarien
Nordmakedonien
Bosnien och Hercegovina
Israel
Egypten
Marocko
Indien
Indonesien
Sydkorea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
Kina, Folkrepubliken
Taiwan
Iran
Bangladesh
Observera: Din förfrågan vidarebefordras till alla säljare i maskinkategorin. Detta gör att du kan få väldigt många erbjudanden.
Förfrågan kunde inte skickas. Försök igen senare.

Telefon & Fax

+49 4221 ... annonser
Dessa annonser kan också vara av intresse för dig.
Småannons
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel Inox Behälter GmbH
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Rostfri behållare/tank med dubbel mantel
Inox Behälter GmbH
Ringa
Småannons
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
Omrörartank med stångomrörartank Inox Behälter GmbH CILC2000RWS
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Omrörartank med stångomrörartank
Inox Behälter GmbHCILC2000RWS
Ringa
Småannons
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
Behållare/tank i rostfritt stål Inox Behälter GmbH
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Behållare/tank i rostfritt stål
Inox Behälter GmbH
Ringa
Småannons
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank Inox Behälter GmbH EBB250RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank Inox Behälter GmbH EBB250RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank Inox Behälter GmbH EBB250RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank Inox Behälter GmbH EBB250RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank Inox Behälter GmbH EBB250RWP
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Elektriskt uppvärmd rostfri ståltank
Inox Behälter GmbHEBB250RWP
Ringa
Småannons
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
Transportbehållare i rostfritt stål Inox Behälter GmbH SBPA150
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Transportbehållare i rostfritt stål
Inox Behälter GmbHSBPA150
Ringa
Småannons
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
Rostfritt stål rullande processbehållare Inox Behälter GmbH
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Rostfritt stål rullande processbehållare
Inox Behälter GmbH
Ringa
Småannons
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare Inox Behälter GmbH CILC100BRWP
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Behållare i rostfritt stål med propelleromrörare
Inox Behälter GmbHCILC100BRWP
Ringa
Småannons
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB150RWP
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Elektriskt uppvärmd rostfri tank
Inox Behälter GmbHEBB150RWP
Ringa
Småannons
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
Omrörningstank i rostfritt stål Tank Inox Behälter GmbH SPBA1000RWP
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Omrörningstank i rostfritt stål Tank
Inox Behälter GmbHSPBA1000RWP
Ringa
Småannons
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
Elektriskt uppvärmd rostfri tank Inox Behälter GmbH EBB500RWP
more images
Tyskland Delmenhorst
999 km
Elektriskt uppvärmd rostfri tank
Inox Behälter GmbHEBB500RWP
Ringa