LandReko SCP 550-12
Fast pris plus moms
Skick
Ny
Plats
Bochum Tyskland
TRYCKBUCKNINGSHÅL SAND BLÄSNINGSSKABIN LandReko SCP 550-12
more Images
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
TRYCKBUCKNINGSHÅL SAND BLÄSNINGSSKABIN
Tillverkare:
LandReko
Modell:
SCP 550-12
Skick:
ny
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Bochum, Tyskland Tyskland
Beskrivning
Teknisk specifikation:
-Kammarvolym: 550 liter
-Arbetsutrymme: 1150 x 700 x 550 mm
-Rengöringskapacitet: upp till 20 m²/h
-Vikt: 220 kg
-Elanslutning: 230V ~ / 50Hz
-Nominellt arbetstryck: upp till 12 bar
-Rengöringsgrad: SA-3.0 (mycket djup och utbredd korrosion)
-Luftbehov: 1000 l/min (för 4,0 mm munstycke)
Gbsdpfxsft Srgj Agcol
-Max. luftflöde: upp till 7 500 l/min
-Stödda munstycksdiametrar: 2 till 10 mm
-Slipventil: CLEMCO
-Munstycksmaterial: Wolframkarbid
-Kikglasdimensioner: 220 x 730 mm
-Arbetsbordsbelastning: upp till 250 kg
-Belysning: LED, justerbar inom +/- 90 grader (två enheter)
-Ytskydd: Pulverlackerat
-Arbetstemperatur: 10 till +50 °C
-Gemensamt arbetsbord: Ja
-Inspektionsventil: Ja
-Vikt: 220 kg
Bilden visar en exempelkonfiguration av tryckstrålkärlet SCP-550-12
ERBJUDANDET OMFATTAR:
-Tryckstrålkabin Land Reko SCP-550-12
-Borkarbidmunstycke: 2, 2,5, 3, 3,5 eller 4 mm (valfritt)