Miyano ABX-64SYY
Tillverkningsår
Plats
Thurmaston Förenade kungariket
CNC svarv- och fräscenter Miyano ABX-64SYY
more Images
Miyano ABX-64SYY
Miyano ABX-64SYY
Miyano ABX-64SYY
Miyano ABX-64SYY
Miyano ABX-64SYY
Miyano ABX-64SYY
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
CNC svarv- och fräscenter
Tillverkare:
Miyano
Modell:
ABX-64SYY
Tillverkningsår:
2022
Skick:
mycket bra (begagnad)
Pris och plats
Plats:
Church Hill Road 142, LE4 8DJ Leicestershire, Great Britain Förenade kungariket
Beskrivning
Standard svarvlängd 125 mm, maximal skärdiameter 210 mm, stångkapacitet 64 mm (huvudspindel), 54 mm (subspindel), spindelhastighet 4 000 varv/min, subspindelhastighet 5 000 varv/min, fräshastighet 6 000 varv/min, C-axel 0,001 grader, spindeleffekt 15/11 kW, 12-positions övre & nedre revolvertorn, Y-axel +/- 40 mm på båda revolvertornen. Fanuc 31i-B styrsystem, spåntransportör, stångmatningsenhet.