RMF KSBL100G
VB plus moms
Tillverkningsår
2015
Skick
Begagnad (helt fungerande)
Plats
Hamburg Tyskland
Kompakt gaffeltruck - gasol RMF KSBL100G
more Images
RMF KSBL100G
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Kompakt gaffeltruck - gasol
Tillverkare:
RMF
Modell:
KSBL100G
Tillverkningsår:
2015
Skick:
begagnad
Funktionalitet:
helt fungerande
Drifttimmar:
6 276 h
Pris och plats
VB plus moms
uthyrning:
är möjligt
Säljarens plats:
Liebigstraße 38, 22113 Hamburg, Tyskland Tyskland
Ringa
Tekniska detaljer
Lastkapacitet:
10 000 kg
Lyfthöjd:
3 400 mm
Bränsletyp:
gas
Masttyp:
simplex
Byggnadshöjd:
2 650 mm
Gaffelbordets bredd:
1 560 mm
Gaffellängd:
1 600 mm
Tomvikt:
17 500 kg
Total längd:
3 100 mm
Drivtyp:
Treibgas
Konstruktionsbredd:
1 535 mm
Beskrivning
Kompakttruck - gasdrift
Gbsdpex Dnzbefx Agcsl
Lastcenter: 600
Gaffelbredd: 200 mm
Gaffeltjocklek: 60 mm