WINTER FS315-1600
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2025
Skick
Ny
Plats
Leipzig Tyskland
Skjutbordssåg WINTER FS315-1600
more Images
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
WINTER FS315-1600
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Skjutbordssåg
Tillverkare:
WINTER
Modell:
FS315-1600
Tillverkningsår:
2025
Skick:
ny
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Leipzig Tyskland
Beskrivning
Mått (Längd/Bredd/Höjd) 1860x2700x1450 mm
Vikt 350 kg
Total effektbehov 5 kW
Formatcirkelsåg FS315-1600
- Snittlängd 1600 mm
- Snittbredd 950 mm
- Skärhöjd 90° 102 mm (med ritsågblad)
Gedpfx Agovz Hahscoit
- Skärhöjd 45° 72 mm
- Sågblad svängbart 45°
- Max. sågbladsdiameter 315 mm
- Motor 4,0 kW, 400 V
- Motor för förritsaggregat 0,55 kW
- Varvtal 4000 rpm
- Förritsaggregat med ritsågblad 120 x 20 mm
- Varvtal ritsågblad 8000 rpm
- ALU-formatsskjutbord med prismaskena, bredd 310 mm
- Paralellanhåll med finjustering, längd 900 mm
- Tvärbord B=430 x L=610 mm
med teleskopiskt längdanslag upp till 1400 mm
med 2 fällbara anslag
med gradvisning för gersnitt
- Bordbreddning 470 x 800 mm
- Bordförlängning 400 x 300 mm
- Parallellogramsughuv med bred utsugsbåge, svängbar undan
- Utsugsanslutning 1 x 100 mm, 1 x 80 mm
- Mått L=1860, B= 2700, H=1450 mm