Kalmar DCG 250-12
VB plus moms
Tillverkningsår
2022
Skick
Begagnad (helt fungerande)
Plats
Meschede Tyskland
Diesel truckar Kalmar DCG 250-12
more Images
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Kalmar DCG 250-12
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Diesel truckar
Tillverkare:
Kalmar
Modell:
DCG 250-12
Tillverkningsår:
2022
Skick:
begagnad
Funktionalitet:
helt fungerande
Drifttimmar:
219 h
Pris och plats
VB plus moms
uthyrning:
är möjligt
Säljarens plats:
Am Waller Bach 21, 59872 Meschede, Tyskland Tyskland
Ringa
Tekniska detaljer
Lastkapacitet:
25 000 kg
Lyfthöjd:
4 000 mm
Bränsletyp:
diesel
Masttyp:
simplex
Byggnadshöjd:
3 820 mm
Gaffellängd:
3 000 mm
Drivtyp:
Diesel
Beskrivning
Dieseltruck
Lastfokuspunkt: 1200
Gaffelbredd: 250 mm
Gaffeltjocklek: 110 mm
Masttyp: standard
Gbodpeyig H Sofx Agcjl
Tekniskt skick: mycket bra
Framdäck typ: luft
Framdäck storlek: 14.00x24
Framdäck skick: 80 - 100%
Bakdäck typ: luft
Bakdäck storlek: 14.00x24
Bakdäck skick: 80 - 100%